Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Spaelimenninir "Malargrot"

Utwory : 1. Fair Isle Reinlendari 2. Sveds-Jans Polkett 3. Hamish Bayne/La Fille Qvinze ans/Smith Jig 4. Det er i nat 5. Hans Thomsen/Saeren Fogeds styk`/Det faerst` brujstyk` 6. Marianna`s Hambo 7. Eilean 8. Rumlekvadrille 9. Lapp-Nils vals fran Vast-Jamtland 10. Reinlender fra Sogn 11. Mars 12. German Gladensvend 13. Reinlender 14. Den ormstukne 15. Álvastakkur 16. Lapp-Nils polska fran Vast-Jamtland 17. Den raede lue
Wyd. TUTL 2003

Spaelimenninir "Malargrot"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album "Malargrot" zawiera melodie z obu stron Atlantyku, zarówno tradycyjne, jak i współczesne. Jest to typowa dla Spaelimenninir mieszanka, w której przeplatają się różne inspiracje.
Jest tu kilka melodii szwedzkich ("Sveds-Jans Polkett", "Lapp-Nils vals fran Vast-Jamtland" i "Lapp-Nils polska fran Vast-Jamtland"), czasem coś z Danii (medley "Hans Thomsen/Saeren Fogeds styk`/Det faerst` brujstyk`"Rumlekvadrille", czy choćby utwór "Den raede lue"), jednak to nie te tradycyjne melodie sprawiają, że płyta jest tak różnorodna. Największy wpływ na to mają autorskie kompozycje Ivara Baerentsena ("Fair Isle Reinlendari", "Hamish Bayne", "Marianna`s Hambo") i Kristiana Blaka ("Eilean", "German Gladensvend" i "Alvastakkur").
Oprócz tego muzycy odtwarzają dwa utwory ze zbiorów Jensa Christiana Svabo, badacza kultury farerskiej na przełomie XVIII i XIX wieku.
Na płycie nie brakuje klimatów tanecznych, różnego rodzaju jigów, polek i walców, ale jest też miejsce na spokojniejsze, bardziej wyciszone melodie. To one stanowią o pięknie tej płyty i to je najbardziej polecam.

Taclem