Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Spectaculatius "Wir Sind die armen Schwartenhäls"

Utwory : 1. So treiben wir den Winter aus 2. Im Maien 3. Mazurek 4. Schneiders Hochzeit 5. Phyllis im Garten 6. Die Schwartenhäls 7. Branle d`Ecosse Oriental 8. Tog Ojs, Tog Ajn 9. Flammenreiter 10. Schmähet nicht die Jugend 11. Die Bauern von St. Pölten 12. Der Schnitter 13. Pusemuckeltanz 14. Mein Michel
Wyd. Emmuty Records 2003

Spectaculatius "Wir Sind die armen Schwartenhäls"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzyka dawna, zagrana na folkowo, czyli z dużym luzem, to od jakiegoś czasu domena naszych zachodnich sąsiadów. Powstała tam scena, która jest ewenementem w skali światowej. Coś, jak nie przymierzając nasze szanty, bo podobnie jak szanty, tak i scena ta krzyżuje się z innymi gatunkami. Tym razem mamy jednak do czynienia z akustyczną muzyką, choć poddaną lekkiej obróbce.
Niby sa tu stare melodie, akustyczne instrumenty i ogólnie wszystko się zgadza, ale jakoś - mam takie wrażenie - lepiej się słucha takiej płyty, niż typowych albumów z muzyką średniowieczną i renesansową.
Jest tu więcej folku, niż możnaby się poczatkowo spodziewac. Poza folkową maniera wykonawczą mamy tu np. mazurka, którego sąsiedzi od nas pożyczyli, ale mamy też świetny, orientalny wstęp do "Branle d`Ecosse Oriental". Połączenie Wschodu z Bretońszczyzną wyszło Niemcom rewelacyjnie, choć zdaję sobie sprawę, że brzi to dość karkołomnie. Dla odmiany w "Tog Ojs, Tog Ajn" mamy coś z klimatów zydowskich.
W Germanii takie płyty sprzedaje się m.in. w skpelach z fantastyka i grami RPG. Bardzo ciekawy pomysł.

Taclem