Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Spichki "Три Белых Коня"

Utwory : 1. Весело 2. Рассказ инвалида 3. (mp3)Нам, ангелам, всё равно 4. Кря, кря, кря, всё! 5. Шиповник 6. Крыса 7. Зю-бля 8. Земля моя 9. Милая... 10. Наш пернатый друг 11. Зареви, река 12. Дарья 13. Три Белых Коня 14. Стой...
Wyd. 2002

Spichki "Три Белых Коня"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Gdybym miał dziś wskazać na wschodni zespół, któremu najbliżej do The Pogues, bez wątpienia wskazałbym na grupę Spichki. To nic, że istnieją za naszą wschodnią granicą zespoły coverujące utwory tamtej kapeli, nie są ona nawet w połowie tak zbliżone do poguesowego klimatu, jak omawiana tu właśnie kapela.
Litewska grupa Spichki gra przede wszystkim własne kompozycje. Czasem jest to taki lżejszy punk z etnicznymi instrumentami, innym zaś razem porządna folk-rockowa piosenka. Są elementy reggae i ska - dziś chyba nikogo nie dziwią w takiej muzyce.
To, co zwraca moją uwagę na Spichki, to spora kultura muzyczna, Nie ma tu mowy o remizowej łupance. Brzmienie jest selektywne, a porządne kompozycje wspierane są przez odpowiednie możliwości wykonawcze. To olbrzymi plus w zalewie różnych folk-rockowych propozycji. Nawet tam, gdzie mamy prostą polkę ("Зю-бля") udało się zachować nieco finezji.

Taclem