Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

St. James`s Gate "Station to Station"

Utwory : 1. Rights of Man/killavel/Morning Dew 2. You`re Listening to Kboo 3. Shores of Wicklow 4. Intros 5. Pig Ankle Rag 6. From Clare to Here 7. No More Tea For Me 8. Cajun Stripper/Bear Rush 9. Fancy New Bass 10. Detune 11. If You`re Just Joining Us ... 12. Riley`s Daughter/Foxhunter`s Reel 13. Cesky Krumlov 14. Thanks 15. Kitty`s Wedding/Merry Blacksmith/Saint Anne`s Reel
wyd. St. James`s Gate 2005

St. James`s Gate "Station to Station"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

St. James`s Gate nie są bynajmniej debiutantami. Album "Station to Station" to ich koncertowe nagrania z radia. Jest tu sporo znanych celtyckich tematów w ciekawej aranżacji na trio. Gitara, skrzypce i kontrabas, to wszystko, czego potrzeba tym amerykańskim muzykom do nagrania płyty ciekawej i pełnej pomysłów.
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze silny głos Cronina Tierneya. Piosenki takie, jak "Shores of Wicklow" czy "From Clare to Here" wychodzą mu po prostu wyśmienicie. Zwłaszcza ta druga ballada, autorstwa Ralpha McTella, w wykonaniu St. James`s Gate warta jest uwagi.
Swoistą ciekawostką jest to piosenka "Cesky Krumlov". Nie myślicie się, to piosenka o malowniczym regionie u naszych południowych sąsiadów. Co sprawiło, że Tierney tak ich uhonorował? Nie mam pojęcia, ale piosenka jest zacna i na pewno warto się z nią zapoznać. Warto z resztą posłuchać całej płyty, bo jest ciekawa, przeważnie stonowana, ale potrafi zabrzmieć czasem ostrzej.

Taclem