Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Stara Kuźnia


Stara Kuźnia
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół powstał na początku 1997 roku. Śpiewamy szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie (rodzinnym mieście większości członków zespołu) podczas Shantynocki `97. Dwa tygodnie przed festiwalem w Giżycku zespół zmienił nieznacznie swój skład i rozpoczął przygotowania do konkursu tegoż festiwalu. Później byliśmy jeszcze na festiwalu Keja `97, ale ogólnie nasza działalność ograniczała się do występów na różnego rodzaju imprezach kulturalnych w Węgrowie i okolicach.
1998 rok zaczął się dość pracowicie. Przez pierwszy tydzień lutego uczestniczyliśmy w warsztatach przedfestiwalowych Shanties `98. No i nareszcie festiwal Shanties. Potem jeszcze kilka imprez i festiwali. Odwiedziliśmy Białystok, Łódź, Węgorzewo zdobywając kolejne nagrody i doświadczenia. Zagraliśmy też na kolejnej "Shantynocce" w Węgrowie. W lipcu wystąpiliśmy w Giżycku - tym razem jako laureat poprzedniego festiwalu. W sierpniu byliśmy na Gdańskim Szantowaniu, a zaraz po tej imprezie pojechaliśmy na Letni Festiwal Shanties nad jezioro Charzykowskie. Podczas Shanties `99 ukazała się nasza pierwsza kaseta.
Nasze dotychczasowe osiągnięcia na festiwalach to: I miejsce i nagroda publiczności na "Szantach w Giżycku `97", I miejsce i nagroda Burmistrza na Mińskich Spotkaniach z Piosenką Turystyczną "Tramp `97" w Mińsku Mazowieckim, Nagroda Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego na Festiwalu Shanties `98 ,II nagroda i nagroda publiczności na "KOPYŚCI `98" w Białymstoku, I nagroda na festiwalu Kubryk `98, I nagroda na III Otwartych Spotkaniach z Szantami Szuwary `98 w Węgorzewie, I nagroda na Węgoszantach `98.
Barbara Rostek - akordeon, wokal
Grzegorz Ostrowski - wokal
Patryk Bałdyga - wokal
Mariusz Panufnik - wokal
Albert Śladowski - wokal
Artur Chudź - gitara, wokal
Krzysztof Rosochacki - git.bas.