Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Stare Dobre Małżeństwo "Kino objazdowe"

Utwory : 1. Zimowy taniec 2. List deszczowy 3. Erotyk z jaskółkami 4. Dziewczynka z konwaliami 5. Anioł polski 6. Samotni jak gwiazdy 7. Dworzec Główny 8. Tekturowa królowa 9. Dziwne dzielnice z księżycem 10. Piosenka żołnierzy 11. Niebieski cyrkiel 12. Ulica Wszystkich Świętych 13. Wiek z wiekiem 14. Makatka na pamięć 15. Zielony dom 16. Makatka ze Złocieńca 17. Deszczówka - kreskówka 18. Stryku - Byku 19. Przystanek na żądanie 20. Aniołom marzną skrzydła 21. Nocne majaki 22. Goście z nieba 23. Muszyna 24. Już nie jestem ich 25. Kino objazdowe w Złockiem 26. Na głowie staję 27. Z miłością


Wyd. Pomaton 2002

Stare Dobre Małżeństwo "Kino objazdowe"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Co za dużo to nie zdrowo - jak mówi przysłowie. Tym razem jednak za dużo. SDM proponuje nam nową płytę, zawierającą aż dwa CD wypełnione premierowym materiałem. Co prawda w zamierzeniu płyty te mają się różnić, noszą nawet osobne tytuły - "Samotni jak gwiazdy" i "Zielony dom". Jednak nie różnią się one tak bardzo jak chcieliby tego artyści.
Wszystkie wiersze na płytę napisał Andzej Ziemianin, zas muzyka jest autorstwa Krzysztofa Myszkowskiego. Całość jest zbyt klimatyczna, za spokojna. To co podobałoby mi się w przypadku jednej płyty tutaj wprawiło mnie najpierw w irytację, a potem po prostu znudziło. Owszem, nikt nie kazał mi tego słuchac, ale powiem szczerze, że lubię Stare Dobre Małżeństwo, a po płytach takich jak "Miejska Strona Księzyca" czy "Bieszczadzki Anioły" oczekiwałem solidnej dawki poezji, folku, bluesa i może jeszcze innych różności. Tymczasem nawet troche szybsze utwory poddały się tu jakiemuś marazmowi.
Podejrzewam że za jakiś czas znajdę na tych krążkach utwory, które będą mi się podobały i do których będę wracał. Na razie jednak niechętnie na nią spoglądam... na wszystko przyjdzie czas. Póki co tesknie do starego dobrego... SDMu, choćby z czasów "Doliny w długich cieniach".


Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Gruz Brothers Band - "Biała Gorączka"