Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Steppin` In It "Last Winter in the Copper Country"

Utwory : 1. The Butchers Girl 2. The Perfect Crime 3. Gold and Silver 4. Red-Haired Boy 5. Last Winter in the Copper Country 6. Two Step Les Freres Wilson 7. Four Little Men 8. Waltz`s Waltz 9. Do Something 10. Trouble in Mind 11. The Lodge 12. Dustbowl Overtures 13. (Boom) Clank 14. Over the Waterfall/Mississippi Sawyer 15. On Down the Line

Wyd. Hippo Coop Records 2002

Steppin` In It "Last Winter in the Copper Country"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie potrafię pozbyć się skojarzeń pomiędzy muzyką Steppin` In It a serialem "Dou South" (u nas znanym jako "Na Południe). Ten opowiadający o policjancie z Kanadyjskiej Policji Konnej serial pełen był muzyki będącej czymś pośrednim między folkiem a kanadyjskim country. Taka też jest ta płyta. Elementów country tu nie brakuje, ale album nie brzmi też jak typowe produkcje rodem z Neshville.

Zarówno cała koncepcja kraficzna jak i muzyka kojarzyć się może z daleką północą Ameryki. Mimo iż to melodie współczesne, to klimatem odpowiadają zapewne tym, które towarzyszyły gorączce złota na alasce. Mamy tu szybkie melodie z dominującą mandoliną, gitarą dobro i banjo.

Tematyla utworów niby jest współczesna, ale może się okazać że gdzie niegdzie w Kanadzie przez ostatnich sto-kilka lat niewiele się zmieniło.

W odróżnieniu od znanych kanadyjskich kapel (jak Great Big Sea czy Spirit Of The West) Steppin` In It nie nawiązują właściwie wogóle do muzyki celtyckiej. Ich świat to bluegrass, cajun i coś co nazywają "american roots". Recenzenci zagraniczni twierdzą, że Steppin` In It może stać się dla muzyki kanadyjskiej tym, czym Lunasa dla muzyki irlandzkiej - katalizatorem powstania nowej jakości. Jeśli za Steppin` In It pójdą kolejne grupy, to już wkrótce usłyszymy o kanadyjskiej scenie nowoczesnego akustycznego "american roots".

Taclem