Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Steve Ashley "Stroll On - Revisited"

Utwory : 1. Fire And Wine 2. Finite Time 3. Silly Summer Games 4. Springsong 5. Monkey Puzzle Tree 6. Farewell Green Leaves 7. Spirit of Christmas 8. Morris Minor 9. Candlemas Carol 10. John Donne Song 11. Old Rock `n` Roll 12. Love in a Funny Way 13. Lord Bateman 14. Follow On
Wyd. Market Square 1999

Steve Ashley "Stroll On - Revisited"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Stroll On" to debiutancki album solowy Steve`a Ashleya z 1974 roku. Może on być znany niektórym sympatykom folku, jako że na Wyspach zdobył tytuł "Album Roku" w kategorii Współczesna Muzyka Folkowa. Niewątpliwie był to więc debiut udany. Nic dziwnego skoro w nagraniach uczestniczy cała plejada brytyjskiego folku, na czele z kolegami Steve`a z jego macierzystej formacji Fairport Convention, oraz z Albion Country Band. Grają tu m.in.: Ashley Hutchings (gitara basowa), Dave Pegg (gitara basowa, mandolina), Dave Mattacks (perkusja), Simon Nicol (gitara) i Dave Swarbrick (skrzypce).

W takim składzie Steve Ashley zarejestrował dziesięć utworów, które powinny zadowolić fanów brytyjskiego folka, a fanów Fairport w szczególności.

Reedycja zawiera dwa nagrania bonusowe z tej samej sesji, oraz piosenkę z singla Fairport Convention, który ukazał się również w 1974 roku.

Steve Ashley solo nie zrobił nigdy takiej kariery, jaki inny z członek Fairport Convention - Richard Thompson, jednak jego płyty miały w sobie wiele uroku i skoro już zdecydowano się przypomnieć ten album w wersji kompaktowej, to na pewno warto skorzystać z okazji.

Taclem