Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Steve Tilston "Of Many Hands"

Utwory : 1. The Girl I Left Behind Me 2. One Night As I Lay On My Bed 3. Going To The West 4. The Streams Of Lovely Nancy 5. The Leaving Of Liverpool 6. Mountain Streams Where The Moorcocks Crow 7. Barbry Allen 8. Spencer The Rover 9. Lovin` Hannah 10. Captain Ward 11. New York Gals 12. Willow Creek
Wyd. ADA 2005

Steve Tilston "Of Many Hands"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Martin Simpson, Nancy Kerr i Maggie Boyle, to tylko niektóre z folkowych gwiazd, które wsparły Steve`a Tilstona w nagraniu nowej płyty. Album zawiera niemal wyłącznie tradycyjne utwory, z jednym wyjątkiem, piosenkę "Willow Creek" napisali Steve Tilston i Chris Parkinson.
Nowe, czasem bardzo ciekawe, aranżacje standardów (a takich tu nie brakuje, choć i tak Steve ominął większość typowych evergreenów), mogą się wydawać odcinaniem przez znanego folksingera kuponów od popularności, ale zaręczam, że tak nie jest. To po prostu ukłon w stronę tradycji. "Leaving of Liverpool", "The Girl I Left Behind Me", "Barbry Allen" czy "New York Gals" brzmią w tych aranżacjach, jakby zostały napisane specjalnie na tą płytę. Warto, żeby posłuchali tych nagrań również nasi wykonawcy, zwłaszcza szantowi. Można zagrać znany kawałek z szacunkiem, po swojemu, bez konieczności czterokrotnego przyspieszenia i grania "solo na wszystkim". Steve prezentuje dużą kulturę muzyczną i to warto docenić.

Taclem