Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Steve Wright "Life Around The Bay"

Utwory : 1. Black Gold On The Shore 2. The Best We Can Do 3. Thirty Nine Stripes 4. That Harbour Road 5. Touch Not The Cat 6. Daughters And Dads 7. Dirt Road Saturday Night 8. The Spirit OF Bantry 9. Tonight My Love 10. Old Man Scranton 11. Time With You 12. Going Home 13. She Waits Alone 14. Skipper Jim
Wyd.

Steve Wright "Life Around The Bay"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Life Around The Bay" to dla mnie nie lada odkrycie. Na okładce widnieje starszy już człowiek, doskonale piosenki, które gra sugerują, że jest doświadczonym folksingerem, a tymczasem nic o nim wcześniej nie słyszałem. Co prawda do Polski wiele informacji nie dociera, ale w dobie Internetu znacznie łatwiej o czymś się dowiedzieć.
Poszperałem więc nieco i okazało się, że mimo podeszłego wieku jest to pierwsza płyta kanadyjskiego śpiewaka z Nowej Szkocji.
Nic dziwnego więc, że te piosenki są takie dobre. Najwyraźniej to najbardziej udane utwory, które napisał w całej swojej karierze. Dużo w tych utworach klimatów portowych i morskich, czyli tego, co lubię.
Gitara, wokal - nieco przywodzący czasem na myśl Johnny`ego Casha - i kilkoro gości, którzy dyskretnie wspierają Steve`a, to przepis na dobrą płytę.
Cała płyta spodobała mi się niesamowicie, ale jeśli maiłbym wyróżnić jakieś piosenki, to postawiłbym na "Black Gold On The Shore", "That Harbour Road" i "The Spirit OF Bantry".

Taclem