Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Stille Volk "Maudat"

Utwory : 1. Maudat 2. Cassandre Sylvestre 3. Orgasme Tellurique 4. Corps Magicien 5. Le Roi Des Animaux 6. La Meneuse D'ours
7. L'armiare (cart deras armas) 8. La Mort Des Hommes 9. Le Chant Des Faunes 10. Calenda Maia
Wyd. Holy Records France 2003

Stille Volk "Maudat"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Francuska formacja Stille Volk to jeden z czołowych przedstawicieli europejskiej sceny pogańskiego folku, w którym pobrzmiewają echa celtyckie i brzmienia muzyki dawnej. Z czasem zespół ten zaczął romansować z rozwijający m się nurtem folk metalu, choć nie grali raczej na elektrycznych gitarach.
Nagrany w 2002 roku album "Maudat" to jedno ze szczytowych osiągnięć tej formacji. Patrick Lafforgue i Patrice Roques, muzycy odpowiedzialni za tą płytę, sięgnęli tu po rozmaite dawne instrumenty strunowe i dęte. Podobnie jak na poprzednich płytach, tak i tym razem, sięgnęli po rozmaite języki i dialekty, by znaleźć odpowiednie środki wyrazu. W swoich inspiracjach zabrnęli aż do XII wieku, skąd zaczerpnęli prowansalską pieśń "Calenda Maia". Inne inspiracje należą bardziej do około-ludowych.
Wokalizy Patricka Lafforgue'a to specyficzny temat. Porusza się on na pograniczy śpiewu i melorecytacji, jednak taki układ linii wokalnych jedynie potęguje specyficzny nastrój, charakterystyczny dla nagrań Stille Volk.

Taclem