Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Stowaway "Shanties, Sea Songs & Stuff"

Utwory : 1.Roll down 2. Farewell to Nova Scotia 3. The handsome cabin boy 4. De Kraak 5. Prussian Jack 6. Never mind the strangers 7. Wave over wave 8. Banks of Newfoundland 9. Net hauling song 10.Come me lads 11. Seagull

Wyd. Maura Music 1999

Stowaway "Shanties, Sea Songs & Stuff"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Płyta z szantami i pieśniami z nadmorskich okolic. Naprawdę pięknie zaśpiewana. Gdy rozległy się pierwsze dźwięki "Roll Down" byłem już nią oczarowany. Holenderska grupa Stowaway stanęła na wysokości zadania i nagrała płytę bardzo dobrą. Zdaję sobie sprawę, że ta opinia powinna znaleźć się na końcu recenzji, ale nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem co myślę o płycie na samym początku.

Brawa należa się też wokalistce - Marjolein Huttinga - choćby za świetnie wykonane "Farewell to Nova Scotia" i "Wave over wave". Jest ona córką lidera grupy - Jana Huttinga - i wspiera zespół tylko gościnnie. Tymczasem na płycie najwięcej partii wokalnych należy właśnie do niej.

Oprócz anglojęzycznych utworów mamy tu też trochę lokalnego patriotyzmu Holendrów. Piękna ballada "De Kraak" (znów śpiewana przez Marjolein)
zapada głęboko w pamięć.

Świetnie wypada tu "Nethauling song" Ewana McColla, u nas znane jako "Kuter-Mikser" Smugglersów.

Płyta konczy się jedną z autorskich ballad Jana Huttinga, piosenką "Seagull". Jest to hołd złożony Stanowi Hugillowi - ostatniemu szantymenowi epoki wielkich żaglowców.

Taclem