Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Sula and Andy Irvine "Over Seas"

Utwory : 1. To Live is to Fly & Gånglåt från Äppelbo 2. Woodlands 3. Madame laver tynd café & Slängpolska efter Byss-Calle 4. Any Mick'll Do & Dronning Dagmar 5. Lay Down your Weary Tune & Hil dig frelser 6. Skipper Clements 7. Bogie's Bonny Belle & Valvotun Yön Valssi 8. McGinty's Meal and Ale & Smedens anden schottish 9. Face the Foe 10. APs Ottemandsdans & Pointe au pic 11. Last Trip Home & Det lysner over agres felt
Wyd. TUTL 2004

Sula and Andy Irvine "Over Seas"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Andy Irvine to człowiek, którego miłośnikom celtyckiego grania na pewno nie trzeba przedstawiać. Udział w tworzeniu legendy takich grup jak Planxty, Patrick Street czy wcześniej Sweeney's Men, to na pewno wystarczająca rekomendacja.
Zespół Sula to z kolei duński zespół reprezentujący scenę farerską, a więc muzykę z Wysp Owczych.
Wspólny projekt irlandzkiego barda i farerskiego zespołu to wycieczka w celtycko-skandynawski świat, który łączy umiłowanie do tańca i przestrzeni. No i oczywiście do morza.
Nic więc dziwnego, że piosenki takie jak "To Live is to Fly", "Woodlands" mają w sobie tyle pięknych dźwięków.
"To Live is to Fly" to pieśń o locie mewy, ptaka, który jest symbolem grupy Sula i pewnie najpopularniejszych przedstawicielem swojego gatunku na Wyspach Owczych. W "Woodlands" mamy do czynienia z akcentami ekologicznymi, które są jak woemu bardzo ważne dla Skandynawów.
Jest tu też utwór autorstwa Briana McNeilla, jednego z założycieli Battlefield Band, zatytułowany "Any Mick'll Do". To z kolei ciekawe spojrzenie na tematy odmienności i nienawiści pomiędzy nacjami.
Płyt Irvine'a nie muszę chyba polecać, ale wiem że dostępny jest też autorski album grupy Sula. Podejrzewam, że zawiera jeszcze więcej skandynawskich motywów, niż "Over Seas", pewnie więc warto będzie po nią sięgnąć.

Taclem