Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Sushee


Sushee
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Sushi to żywiołowa muzyka irlandzka, oparta na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej. Korzenie zespołu wywodzą się z dębickiej grupy "Perskie Odloty". Nowy, elektryczno-akustyczny charakter muzyki Sushi nie pozostawia złudzeń, że te czasy zespół ma już dawno za sobą, tworząc obecnie muzykę taneczną i refleksyjną zarazem. Unisona skrzypiec i akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz z fletowo brzmiącą barwą głosu solowego są znakiem firmowym naszego zespołu.
Z całą pewnością nie prezentujemy typowego irlandzkiego folku, liczne nawiązania do różnych stylów muzycznych, na które jesteśmy otwarci, skłania nas w stronę szeroko rozumianego gatunku Irish Music. Jednakże zamiłowanie do Irlandii daje się wyczuć w każdym niemal takcie naszej muzyki, co czyni z niej nasze własne odwołanie się do spuścizny kultury irlandzkiej.
Śpiewamy w języku polskim do muzyki, którą sami tworzymy w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżującw sposób wynikający z własnych muzycznych poszukiwań i inspiracji.

W skład zespołu wchodzi sześć osób:
Agata Kozioł - wokal
Katarzyna Pytel- skrzypce
Maciej Tobiasz- akordeon
Marcin Ciszkowicz- gitara basowa
Tomasz Chołoniewski - perkusja
Mirosław Kliś- voc., gitara prowadząca
gościnnie na kongach, bongosach i innych "przeszkadzajkach" Marek "Smok" Rajss.
Współpracuje z nami również Patrycja Nowak, która jest autorką większości tekstów.

Oficjalna strona zespołu: www.sushee.art.pl

Materiał własny zespołu