Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Svanevit "Rikedom och gåvor"

Utwory : 1. Rikedom och gåvor 2. Billinge 3. När jag om morgonen 4. Kardborren 5. Lördagsafton 6. Jubileumspolska 7. Jungfrun och näcken 8. Åleätarns vals 9. Allt vad vi på jorden äga 10. Enningers finaste 11. Upp min tunga 12. Bellmans vals 13. Brist hjärta i stycken 14. När som elden 15. Tranan
Wyd. Westpark Records 2008

Svanevit "Rikedom och gåvor"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Szwedzka grupa Svanevit prezentuje ciekawie zagrany akustyczny folk oparty na muzyce z różnych rejonów Szwecji i z różnych czasów. Nie brakuje tu współczesnych aranżacji średniowiecznych ballad ludowych tańców i XVIII-wiecznych poezji.
Czwórka muzyków tworzących Svanevit nie należy bynajmniej do muzycznych debiutantów. Miłośnicy muzyki folkowej ze Skandynawii znają ich zapewne z takich grup jak: B.A.R.K, Envisa, Plommon, Falsobordone czy Dråm. Co ciekawe wszyscy ukończyli szkoły muzyczne, jednak w niczym nie przeszkadza im to w graniu muzyki o ludowych korzeniach w sposób twórczy, choć przepełniony szacunkiem dla tradycji.
"Rikedom och gåvor" to druga płyta Szwedów. Podobnie jak debiutancki krążek pozwala nam ona przenieść się na chwilę do krainy w której mieszkają Dzieci z Bullerbyn. Skąd takie porównanie? To bardzo nostalgiczny krążek. Świetnie się go słucha bez względu na okazję. Ma swój specyficzny urok i to chyba jego największy atut.

Taclem