Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Svestar "Svestar"

Utwory : 1. Skøn Sired 2. Til en søster 3. Der sidder to stjerner 4. Nordland 5. Du, min Anna 6. De små børns blikke 7. Dansen i lunden 8. Ak havde jeg vinger 9. Fars sang 10. Jeg kan se på dine øjne 11. Du min søde pige 12. Min hjertens allerdejligste 13. Drømte mig en drøm
Wyd. GO` Danish Folk Music 2013

Svestar "Svestar"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Svestar, to młode trio z Danii, które prezentuje dawne pieśni i ballady ludowe w nowej oprawie. Nowej, nie znaczy w tym przypadku nowoczesnej, ponieważ panie korzystają ze skromnego instrumentarium i to, co udaje się im wyczarować jest jednocześnie piękne i surowe.
Głównym instrumentem zdaje się być wokal Anne Roed Refshauge. Ma niesamowite warunki głosowe, których nie da się opisać w kilku słowach. Tło wypełnia fortepian, na którym gra Marie Sønderby. Za ornamenty muzyczne odpowiada skrzypaczka Kirstine Sand. Wszystkie one są absolwentkami Carl Nielsen Academy of Music w duńskim Odense. Wśród gości na płycie pojawiają się wiolonczelistka Kirstine Elise Pedersen i grający na skrzydłówce Torben Sminge.
Repertuar, który znalazł się na debiutanckim albumie tria, to trzynaście duńskich pieśni, które bardzo łatwo można sobie przyswoić i już po kilku przesłuchaniach traktować jakby się je od dawna znało.

Rafał Chojnacki