Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Svobsk


Svobsk
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Svobsk
Svobsk - to rodzaj melodii oraz typ tradycyjnego tańca, którego uczestnicy wiruja w parach przytuleni do siebie. Svobsk, to także nazwa dunskiego duetu wokalno-instrumentalnego grajacego tradycyjna muzyke folk. Pomimo tak nielicznego składu dwoje znakomitych instrumentalistów i wokalistów wchodzących w skład duetu (Jorgen Dickmeiss i Maren Hallberg Larsen) potrafiło prostą formę tradycyjnej muzyki ludowej przekształcić w wyrafinowana i niezwykle oryginalna muzykę, nie tracąc nic z jej pierwotnej lekkości i energetycznej radości. Muzycy Svobsk obok utworów będących własną, ale dośyć wierną interpretacją tradycyjnych tematów wykonują bardziej nowoczesne i głębiej zaaranżowane utwory, które wpisują się nurt współczesnej progresywnej skandynawskiej muzyki folk i stawiają ich wsród najbardziej uznanych zespołów tego typu nie tylko w Danii.
Od powstania w 2003 r. duet Svobsk licznie koncertuje nie tylko w Danii, ale również Finlandii, Islandii i Niemczech, wszędzie bardzo dobrze przyjmowany przez publiczność. W czerwcu 2005 r. ukazał się ich debiutancki album ”Sig mig” który uzyskał entuzjastyczne oceny krytyków muzycznych.
Skład:
Jorgen Dickmeiss - skrzypce, gitara, wokal.
Gra na instrumentach, śpiewa oraz komponuje. Poza Svobsk, gra w Tumult, duńskim zespole folk rockowym, który założył w 1999 r.; dużo pracuje dla teatru, jako instrumentalista.

Maren Hallberg Larsen - akordeon.
Ukonczyła znane konserwatorium muzyczne im. Carla Nielsena.
Jej muzyczne fascynacje były zwiazane od poczatku kariery z muzyka klezmerska.

(Info za www.etnosfera.org)