Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Switchback "Bolinree"

Utwory : 1. Wobbly Jigs 2. Star of the County Down 3. Bolinree 4. Dance in the Living Room 5. Love Won`t Run Away 6. Banshees` Jigs 7. Drunken Sailor 8. The Galway Shawl 9. The Hills of Connemara
wyd. Switchback/WayGood Productions 2005

Switchback "Bolinree"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zastanawiałem się cóż to jest ten Switchback i co nowego zamierza mi pokazać z takimi piosenkami, jak "Star of the County Down", "Drunken Sailor" czy "The Hills of Connemara". Okazuje się, że jest to duet, któy tworzą Martin McCormack i Brian FitzGerald. "Bolinree" to ich ósmy album, a grają razem od 19 lat, więc coś prawdopodobnie przegapiłem.
Na tej płycie duet Switchback wspomagają liczni goście, jak choćby Liz Carroll, John Williams (z grupy Solas), czy perkusista Brian Wilson (na codzień grający z Eltonem Johnem). Cóż ten skłąd wymyślił? Na przykład ze "Star of the County Down" zrobili hard rockową balladę z solówką na boxie. "Drunken Sailor" to z kolei ballada country w stylu Johnny`ego Casha. Trzeci ze wspomnianych evergreenów - "The Hills of Connemara" - został zaaranżowany a`la The Pogues, z tym, że ostrzej, niż zrobiła to wspomniana kapela.
Muzyka irlandzka z silnymi wpływami country, zagrana z dużym poczuciem humoru, to właśnie wizytówka grupy Switchback. Trzeba będzie rozejrzeć się za pozostałymi siedmioma albumami.

Taclem