Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Switchback "The Fire that Burns"

Utwory : 1. The Farmer Leaves the Dell 2. Connemara Man 3. The Fire that Burns 4. Apple of My Eye 5. One Heart 6. End over End 7. Genevieve 8. In My Glory 9. Bamboozled 10. Wild Irish Polkas 11. The Has-Been that Never Was
Wyd. Switchback/WayGood Productions/ASCAP 2002

Switchback "The Fire that Burns"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To już trzecia płyta muzyków ze Switchback, z którą dane jest mi się zapoznać. Tym razem można przyjąć, że mamy do czynienia z wypadkową stylu zespołu z różnych okresów. Jest tu zarówno sporo brzmień celtyckich, jak i muzyki amerykańskiej. A wszystko to zawiera się w autorskich kompozycjach kapeli.
Momentami, jak np. w "Connemara Man" mamy do czynienia z ostrym graniem, charakterystycznym dla kapel pokroju The Levellers, innym zaś razem ("The Fire that Burns", "Bamboozled") jest bardziej amerykańsko. Miłośnicy Johnny`ego Casha powinni za to posłuchać "Genevieve". Z czymś się Wam nie kojarzy?
Nie brakuje też lekkich, folkowych piosenek ("Apple of My Eye") i to one świadczą o atmosferze płyty. A ta jest dość pogodna i łatwo się przez to do albumu przekonać.
"The Fire that Burns" to krążek nie obciążony politycznymi bagażami ani celtyckimi evergreenami. Przez to staje się znacznie bardziej autorską propozycja. I to warto w nim docenic.

Taclem