Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Swoją Drogą


Swoją Drogą
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół powstał w styczniu 2002 roku w środowisku studentów etnomuzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, którzy aktywnie uczestniczą w badaniach terenowych poświęconych zbieraniu muzyki ludowej w Polsce i zagranicą.
Jeden z pierwszych publicznych występów Swoją Drogą miał miejsce w ramach organizowanego przez Polskie Radio festiwalu „Nowa Tradycja 2002”, podczas którego zespół zdobył najwyższe wyróżnienie - Grand Prix. Równocześnie został on wytypowany do reprezentowania Polski na festiwalu Europejskiej Unii Nadawczej (EBU) mającym odbyć się w lipcu 2003 roku w Forde w Norwegii. W czerwcu 2002 zespół Swoją Drogą wystąpił na festiwalu piosenki „Opole 2002” w ramach koncertu folkowego, natomiast w lipcu 2002 wziął udział w festiwalu muzyki i tańca Tanz&Folk Fest w Rudolstadt (Niemcy).
Jesienią 2002 roku (październik-listopad) w studio S4 Polskiego Radia został zarejestrowany przez Leszka Kamińskiego materiał na pierwszą płytę długogrającą Swoją Drogą, która została wydana przez Polskie Radio S.A. latem 2003 roku.
W repertuarze Swoją Drogą znajdują się oryginalne opracowania polskiej muzyki ludowej, łączonej między innymi z elementami tradycyjnej muzyki bałkańskiej, skandynawskiej, a także z jazzem i muzyką dawną.
Jakub Borysiak – klarnet, kaval
Dorota Gralewska – skrzypce
Maciej Kierzkowski – gitary, kantele
Robert Lipka – akordeon
Paweł Mazurczak – kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja