Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Szczury Lądowe


Szczury Lądowe
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Duet o nazwie Szczury Lądowe rozpoczął swą działalność artystyczną w lipcu 2010 roku. Pomysł na klimatyczną-akustyczną muzykę o tematyce żeglarskiej, graną na 2-instrumenty (gitara akustyczna i akordeon) zbiegł się z powstaniem w Płocku pierwszej Tawerny Żeglarskiej w klubie jachtowym Morka.
Zespół wyszedł na przeciw potrzebie tawerniano-klubowych spotkań przy muzyce żeglarskiej. Tam też Szczury Lądowe po raz pierwszy zaprezentowały swoje utwory co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem braci żeglarskiej i innych uczestników koncertu.
Repertuar Szczurów Lądowych to tradycyjne pieśni żeglarskie śpiewane na głosy stanowiące klasykę tego gatunku a także własne utwory autorskie.
Takie połączenie muzyki morskiej z klasyczną szantą zagrane jedynie na dwóch instrumentach to niemałe wyzwanie, dające nowe ciekawe brzmienie doskonale znanych wszystkim starych szlagierów tego gatunku.
Nazwa zespołu w pełni opisuje zaangażowanie w samo żeglarstwo członków zespołu. Żaden z nich nie uprawia czynnie tego typu rekreacji choć jak mówią z sentymentem i zazdrością patrzą w stronę morza, jezior i białych żagli...
Jak to napisał kiedyś jeden z autorów piosenek żeglarskich „jedni muszą pływać inni muszą grać”.
Obecnie zespół pracuje nad przygotowaniem płyty demo i prezentacją swoich utworów w tawernach i pubach w całej Polsce.

Skład Zespołu:

Piotr Janik – gitara i śpiew
Jacek Chrobot – akordeon i śpiew

Strona internetowa: www.szczuryladowe.pl

(Przygotowano na podstawie materiałów zespołu)