Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Szwagierkolaska "Luksus"

Utwory : 1.Komu dzwonią, 2.U cioci na imieninach, 3.Piekutoszczak,Feluś i ja, 4.Ballada o Felku Zdankiewiczu, 5.Bal na Gnojnej, 6.Kaziu nie bądź kiep, 7.Święta u Sztachetów, 8.Apaszem Stasiek był, 9.U Bronki w stawach, 10. Niech żyje wojna, 11.Tango szemrane, 12.W Saskim Ogrodzie, 13.Fredzio, 14.Zbieranka matrymonialna


Wyd. Pomaton

Szwagierkolaska "Luksus"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jako że plyty Szwagierkolaski miałęm dotąd tylko na kasetach pokusilem się na promocję wydanictwa i zakupiłem paczkę z dwoma wydawnictwami zespołu na CD za niecałe 40 PLN. Miło że po kilku latach można wypuścić takie płyty w rozsądnej cenie. Przy okazji naszły mnie przemyślenia dotyczące tytułów płyt. Chcesz mieć "Luksus" ? Musisz wziąć też "Kichę". O ile pierwsza płyta Szwagrów zaskakuje świeżością i pomysłowością, o tyle druga to już tylko odgrzewane danie.
"Luksus" to folkrockowe (z elementami punka i ska) wersje starych warszawskich piosenek ulicznych znanych z wykonań barda warszawskiej ulicy - Stanisława Grzesiuka.
Mimo iż po wydaniu tej płyty było trochę utyskiwania na kiepską "warszawskość" zespołu i wiele tekstów typu "po co nagrywali, Grzesiuka i tak nie przeskoczą", płyta do dziś dobrze się broni. To solidna dawka miejskiego folku.
Na płycie znajduje się utwór "U cioci na imieninach", największy jak dotąd hit Szwagierkolaski.


Taclem