Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Taarka "Even Odd Bird"

Utwory : 1. Even Odd Bird 2. Dance For Impeachment 3. Kudzu 4. Semaii Aztlan 5. Fresh Paint 6. Fat Chance 7. March Waltz 8. Obleo`s Travels 9. Echincea And The Golden Seal 10. Good Ribbonce 11. Augra`s Machine 12. Dhun 13. Free Rain

Taarka "Even Odd Bird"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Swoją muzykę nazywają "cygańskim hypno-jazzem". Nie wiem jak z hipnozą, ale elementów cygańskich i jazzowych nie brakuje.
Amerykańskie formacje zwykle podchodzą do muzyki tkwiącej korzeniami w Europie z wielką swobodą. Czasem nawet zbyt wielką. Taarka, to jednak przykład bardzo rzetelnie powymyślanych i zagranych dźwięków. Korzenie części muzyków tkwią w amerykańskiej muzyce bluegrass. Prawdopodobnie dzięki temu mamy sporo feelingu, niemal swingowego w muzyce, a mandolinowe partie Davida Tillera, to miód na uszy.
Z tego co udało mi się ustalić większość muzyków podróżowała po Bałkanach i Europie Wschodniej. Powiem szczerze|: to słychać.
Nie ma tu naleciałości po Bregoviciu, nie ma standardów znanych z licznych płyt, jest za to bardzo inteligentna muzyka, czasem porywająca do tańca, czasem leniwie płynąca, ale przede wszystkim bardzo dobra.

Rafał Chojnacki