Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tendachënt "La valle dei Saraceni"

Utwory : 1. Verdolin Verdolineto 2. La valle dei saraceni 3. Don-na Curon-na 4. La Lionota 5. Deuit/Il colpo della bestia/Tempi duri 6. La Pasiun dal nost Signur 7. Bianca/La sera della festa/Piccole storie 8. Stranot d`amur 9. Buton fiuri 10. Fra` Pataluc 11. La Piemonteisa 12. Quand je suis né/Baccus 13. Monferrina detta di San Michele 14. Jacoutin 15. Som som
Wyd. FolkClub Ethnosouni

Tendachënt "La valle dei Saraceni"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tendachënt to folk-rockowa grupa z północnych Włoch, a "La valle dei Saraceni" to ich trzeci album. Z każdą kolejną płytą zespół dryfuje nieco w stronę progresji, choć trzeba przyznać, że tym razem szala pomiędzy rockiem progresywnym, z jego klimatem i przestrzenią, a tradycyjnym włoskim graniem, znajduje się niemal idealnie po środku.
Na płycie nie brakuje folkowych piosenek i starych tańców, zaaranżowanych w stylistyce ogącej sięczasem kojarzyć z tym co w muzyce folk-rockowej robiła grupa Steeleye Span - przykładem może być choćby "Fra` Pataluc". Tendachënt są jednak znacznie mniej elektryczni. Jeśli już dają czadu, to wynika on raczej z dud lub liry, niż z elektrycznych gitar. Kiedy już gitary odzywają się głośniej, jak w "Stranot d`amur", aranżacje mogą kojarzyć się z zadziornym graniem w stylu Hoven Droven.
"La valle dei Saraceni" to płyta bardzo przebojowa. Nie brakuje na niej utworów, które na dłużej zostają w głowie, warto więc polecić takie granie nie tylko miłośnikom folk-rocka.

Taclem