Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Terry Garland "Whistling in the Dark"

Utwory : 1. Get Bitchy 2. Memo to Jo 3. The Hard Luck Blues 4. Too Much Blood 5. When You See Their Eyes 6. Jim Bean and the Bible 7. Stumbling in the Dark 8. Soapbox Saturday Night 9. Without You 10. Vacation Due 11. Walk With Me Wyd. Terry Garland 2006

Terry Garland "Whistling in the Dark"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Terry Garland to obecnie jeden z mistrzów folkowego bluesa. Nic więc dziwnego, że na "Whistling in the Dark" dominuje akustyczne granie w starym stylu. Słychać wyraźnie, że w młodości Terry uczył się od najlepszych.
Są momenty, takie jak w "Memo to Jo", gdzie bluesowa chrypa Terry'ego zbliża się niemal do Jamesa Hetfielda z Metalliki. Innym razem dominujące na płycie brzmienia z Delty sprawiają, że przed oczami pojawiają się nam najlepsi czarnoskórzy śpiewacy.
Nie zmienia to jednak faktu, że Terry doskonale panuje nad nastrojem całej płyty. "Whistling in the Dark" to album dla miłośników takiego właśnie grania, którym nie obcy jest stary dobry Woody Guthrie czy Leadbelly. Jeżeli te ikony amerykańskiego folku nie są Wam obce, to powinniście odnaleźć się wśród zaprezentowanych tu utworów.

Taclem