Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tim O`Shea & Friends "Lake of Learning"

Utwory : 1. Cat jumped into the mouses` hole/Going to the well for 2. Lake of Learning 3. Humours of Lisheen/Mouse in the cupboard/Drisheen Ramble 4. Kelly`s cow/Top of MaolO`Connor`s 5. Reconciliation 6. Cronin`s 7. Birdsong/Butcher`s march 8. Freedom is like gold 9. Feartha famine 10. Mr. O`Connor 11. The new customs house/Sailor`s cravat/Small hills of Offaly 12. Willie Taylor/Roll in the barrel
Wyd. Tim O`Shea Lackeen Records 2004

Tim O`Shea & Friends "Lake of Learning"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tradycyjna muzyka celtycka, zagrana z dużym wyczuciem, to sedno albumu "Lake of Learning" sygnowanego przez Tima O`Shea i jego przyjaciół. Mimo, że dominuje tu granie w dość schematycznym stylu, to jednak płyta jest bardzo ciekawa. Głównie za sprawą wyboru materiału. Utwory tanecznie nie należą na pewno do tych najbardziej znanych, można więc posłuchać ich z ciekawością, bez ryzyka znudzenia. Ciekawie są też dobrane piosenki. Jedną z nich napisał sam Tim, chodzi o utwór "Lake of Learning". Jest on też autorem instrumentalnej kompozycji "Feartha famine".
Przyjaciele, którzy grywają z Timem, to starzy wyjadacze, słychać, że grali już pewnie w niejednym składzie. O`Shea to z kolei dobry wokalista, co udowadnia we własnych wersjach piosenek Rona Kavana ("Reconciliation") i Andy`ego M. Stewarta ("Freedom is like gold").

Taclem