Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Timur i Jego Drużyna "Przystanek na żądanie"

Utwory : 1. Wspaniale znów widzieć was 2. Zapisz mnie na ścianie 3. Dalej niż myslisz 4. By nie być szarym 5. Margaretki 6. Kawiarnia dusz 7. Za szybko mała 8. Wielki człowiek w mieście "W" 9. Pomórz mi 10. Ballada dla kumpla 11. Jestem sobą 12. Obraz


Wyd. Timur i Jego Drużyna

Timur i Jego Drużyna "Przystanek na żądanie"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Timur i Jego Drużyna to kapela która towarzyszy mi niemal od dzieciństwa za sprawą piosenek "Za mój pierwszy rejs" i "Pechowy dzień". Znalazły się one na starej kasecie zespołu, zawierającej głównie około-turystyczny materiał.
Później był romans z muzyką irlandzką i piosenkami żeglarskimi. Ten okres zaowocował m.in. coverem grupy The Pogues. Niestety materiał ten nie został wydany.
Oblicze, które grupa prezentuje na tej płycie jest nieco odmienne. Więcej tu rocka, a nawet klimatów pokrewnych muzyce pop, choć skrzypce w piosence "Wspaniale znów widzieć was" są niewątpliwie folkowe. Niewątpliwa w tym zasługa gościnnie grajacego tu Józka Kanieckiego.
Piosenki przypominają niekiedy amerykańskie kapele folk-rockowe. Nie dziwi to, o ile zna się zamiłowanie Timura (Jarosław Gawryś) do takiej muzyki. Pamiętam że jednym z koncertowych przebojów kapeli był cover "California Dreamin'" grupy Mamas & Papas.
Innym zaś razem można odnieść wrażenie że to kapela miejsko-folkowa. Niewątpliwie we wszystkich tych stwierdzeniach będzie trochę prawdy.
Pełno tu naprawdę fajnych piosenek, właściwie każda mogła by być przebojem. Zespół nie mógł się jednak zdecydować jakie aranżacje chciałby nadać tym utworom. W rezultacie brzmi to, jakby płyta została zarejestrowana w momencie kiedy zespół znajdował się na rozdrożu.
Na szczęście nie szkodzi to piosenkom, których zawsze warto posłuchać. Szczególnie polecam knajpianą balladkę "Kawiarnia dusz" i miejsko-folkowy kawałek "Wielki człowiek w mieście W".


Taclem