Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tinsmith "Jigsaw"

Utwory : 1. Jigsaw 2. Star of the County Down 3. Julia Delaney/Eddie Kelly`s 4. The Blacksmith 5. The Wind that Shakes the Barley 6. Grey Funnel Line 7. Pretty Little Indian/Ducks on the Millpond 8. Bonnie Jean Cameron 9. Foggy, Foggy Dew 10. Pretty Polly 11. Cold, Frosty Morning Set 12. Greenfields of Canada
Wyd. Tinsmith 2002

Tinsmith "Jigsaw"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Druga płyta folk-rockowego Tinsmith zaczyna się od rewelacyjnego utworu tytułowego. Jest w nim coś z progresywno-rockowych klimatów, ale jest też tradycyjna wizja folku, rodem ze wczesnych nagrań Pentangle, czy Johna Renbourna z Berthem Janschem.
Jedna z najciekawszych interpretacji piosenki o "Star of the County Down" znalazła się właśnie na tej płycie. To również sztuka wykrzesać z takiego kawałka coś nowego. Grupie Tinsmith udało się to doskonale.
Muzycy nie stronią od elektroniki, ale lubią też celtyckie tańce, co dobitnie udowadniają. Na szczęście elektronika nie przeszkadza to instrumentom akustycznym, ma raczej świadczyć o tym, że zespół rozwija swoją formułę muzyczną. Mimo to moim ulubionym utworem na płycie pozostaje ballada "Greenfields of Canada". Niewiele w niej eksperymentów, jest po prostu bardzo ładna.
Taka muzyka mogła powstać chyba tylko w Ameryce. Tinsmith pochodzą z Atlanty i odnoszę wrażenie, że łączenie akustycznego rocka z folkiem, a może nawet odrobiną grunge`u (spod znaku Nirvany bez prądu) jest dla nich czymś naturalnym.

Taclem