Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tireile "Tireile"

Utwory : 1. Odowds favorite/West wind/ Old red penny 2. The Moorlough Shore 3. Colemans/Humours of Lissadell/Peg Mcgrath 4. Petticoats loose/Jacksons/Killavill 5. Bonny Light Horseman 6. Hansadhwani/Old torn jacket 7. Jackie Dalys Beard/An Speoladoin 8. The Bold Princess Royal 9. Charlie Mulvihilles/Mamas pet/Sunny banks 10. An Feochan/Temple house 11. Good Friends and companions 12. March of the high kings of Laois
Wyd. Tireile 2003

Tireile "Tireile"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Północny zachód Irlandii, hrabstwa Donagal, północny Connaught i Silgo, to jedno z najbardziej tradycyjnych miejsc na całej Zielonej Wyspie. Tireile pochodzą właśnie stamtąd . Nic więc dziwnego, że mimo iż nagrali tą płytę w 2003 roku, to brzmi ona jak nagrania klasyków.
Podstawa składu Tireile, to dwie osoby: Rodney Lancashire, grający na instrumentach strunowych i harmoniach, oraz Steffi Geremia, grająca na różnych fletach i bodhranie. Oboje są również wokalistami. Na płycie wspierają ich: Chris Hinderyckx na sitarze, Richie Lyons na bodhranie i Rob Raagini obsługujący jakąś tajemnicza machinę bębniarską.
Ozdoba płyty jest świetna "The Moorlough Shore", spiewana przez Steffi. Jest to piosenka, która dała melodię słynnej "Foggy Dew". "Bonny Light Horseman" wykonywany przez Rodneya też jest bardzo dobry, podobnie jak "Good Friends and companions" w wykonaniu Steffi. Sporo tu też melodii i tańców, które brzmią jak na starszych płytach The Chieftains.

Taclem