Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Todesbonden "Sleep Now, Quiet Forest"

Utwory : 1. Surrender to the Sea 2. Surya Namaskara 3. Trianon 4. Aengus Óg's Fiddle 5. Fading Empire 6. Ghost of the Crescent Moon 7. Flow My Tears 8. Sailing Alone 9. Lullaby 10. Battle of Kadesh 11. Sleep Now, Quiet Forest
Wyd. Prophecy 2008

Todesbonden "Sleep Now, Quiet Forest"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pochodząca z Nowej Anglii formacja Todesbonden to kolejny pomysł na muzyczną podróż, który firmuje swoim nazwiskiem Laurie Ann Haus, wokalistka kojarzona przede wszystkim z grupą Autumn Tears. Jej macierzysty zespół gra gotycką odmianę metalu, ze skłonnościami do symfonicznych, czasem nawet new age'owych brzmień.
Jednak Todesbonden to kompletnie inne granie. Owszem, znajdziemy tu pompatyczne elementy i sporo tła rodem z mrocznych introdukcji do co bardziej klimatycznych utworów Autumn Tears, jest tu też metalowe granie, jednak sedno muzyki jest zupełnie inne. Jej korzenie tkwią w folkowej tradycji i poszukiwaniu granic przeplatających się gatunków.
Laurie Ann Haus brzmi czasem jak Lisa Gerard skrzyżowana z naszą rodzimą Anją Orthodox. Dodaje to muzyce onirycznego klimatu muzyki świata. W zderzeniu z mocnymi gitarami wrażenie jest świetne.
Inspiracje są bardzo różne, od melodii o podłożu celtyckim, poprzez motywy arabskie, po klimaty kojarzące się z mroźną Skandynawią. Dzięki nim muzyka grupy Todesbonden potrafi zaskakiwać różnorodnością.
Fani folk metalu będą pewnie zadowoleni, choć nie w każdym utworze usłyszą etniczne instrumenty. Jednak nawet takie, w których pominięto czysto folkowe granie, mają w sobie harmonie charakterystyczne dla grania spod znaku world music.

Taclem