Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tofu Love Frogs "Rentamob"

Utwory : 1. Folk off reverend 2. Ain`t Got No Home 3. Different Wars 4. Passing by 5. Jump at the sun 6. Blue light/Old Joe Clark 7. Star of the Hackney Downs 8. King of the Fairies 9. Rooftop anarchy 10. Yankee Doodle Diddley 11. Vivian
Wyd. 1995

Tofu Love Frogs "Rentamob"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na ich koncert trafiłem przypadkiem. Było ostro, punk-folkowo i... doskonale. Później widziałem ich w TV, w ciekawym projekcie ze szkockim Deaf Shepard i naszymi góralami. No i w końcu, po latach znalazłem ich nagrania.
"Rentamob" zaczyna się od bodaj największego koncertowego przeboju Anglików - "Folk off reverend". Aż dziwne, że zespół ten nie zrobił większej kariery z taką piosenką. No ale może czasy były zbyt mało radykalne, albo zespół był radykalny za bardzo...
"Ain`t Got No Home" zaczyna się od skrzypiec w stylu cajun. Aż dziw, że Tofu, to Angole. Podobnie jest z szaleńczą aranżacją amerykańskiej melodii "Old Joe Clark", czy "Yankee Doodle Diddley". Później jest równie ciekawie - "Star of the Hackney Downs", którą pamiętam z koncertu, to współczesna, bardzo punkowa wariacja na temat jednej z najbardziej znanych irlandzkich piosenek.
Wesoły miks punku, ska i szaleńczej, folkowej jazdy, to recepta na muzykę tego zespołu. Ich granie idzie o krok dalej, niż The Pogues. Gdyby grali do dziś, pewnie zrobiliby karierę w Stanach, gdzie królują dziś takie grupy, jak Flogging Molly, czy Dropkick Murphy`s.

Taclem