Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Tossers


Tossers
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

The Tossers pochodza z południowego Chicago, są jedną z kilku amerykańskich kapek grających muzykę z pogranicza rocka, punku i celtyckiego folka. Często folkowej melodii w ich wykonaniu towarzyszą upolitycznione teksty zawierające konkretne przesłania. Tematyka typowa dla punkowych kapel (brutalność policji, ucisk ludzi przez rząd) przeplata się z tekstami tradycyjnymi, niekiedy z piosenkami innych wykonawcow.
Zespołowi zdarzająsię też muzyczne wycieczki, choćby w krainę jazzu.
Kapela powstała w 1993 roku i przez siedem lata pracował nad swoją pozycją na chicagowskiej scenie. W tym czasie udało się im zarejestrować dwa albumy. Pierwszym z nich był zarejestrowany w 1993 roku "Pint of No Return", trzy lata później nagrali "We'll Never be Sober Again". W 2000 roku ich pozycja była już dość ugruntowana, ukazał się wówczas przełomowy w ich karierze album "Long Dim Road". Recenzenci zachodni, którzy w większości poznali Tossers właśnie po tej płycie określili zespół jako "mieszaninę ambicji z mandoliną, banjo, tin whistle i dumą".
Muzyka The Tossers z oczywistych względów kojarzy się z The Pogues, lecz jest chyba niemożliwym, by folkrockowego zespołu opierającego brzmienie o muzykę irlandzką do nich nie porównywać.

Skład zespołu:
Clayton Hansen - banjo
Aaron Duggins - tin whistle
Tony Duggins wokal, mandolina
Bones - perkusja
Dan Shaw - gitara basowa

Taclem