Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Town Pants "Weight of Words"

Utwory : 1. The Weight of Words 2. Breakfast With St. Swithin 3. Rum Runner 4. The Old Landlord 5. Diggin` the Grave 6. Mr.Valentines Dead 7. Bottle of Rain 8. Boys of the Old Brigade 9. Old Vancouver Town 10. Ships Made of Wood
Wyd. Savage Pants 2004

Town Pants "Weight of Words"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie sądziłem, że kanadyjska kapela The Town Pants, to taki fajny zespół. Grają folk-rocka w stylu zbliżonym do starych nagrań Great Big Sea i Spirit of The West z lekkim tchnieniem The Pogues. Z resztą jednym z gości na płycie jest Hugh McMillan właśnie ze Spirit of the West.
Nie znaczy to bynajmniej, że The Town Pants są kapelą wtórną. Nic z tych rzeczy. Po prostu muzycy dobrze wiedzą co wydarzyło się w celtyckim rocku przez ostatnie dwie dekady i w ich własnych piosenkach słychać echa najlepszych kapel w branży.
Sporo tu smaczków, częściowo już wcześniej użytych, jak np. wykorzystanie didjiridoo ("Diggin` the Grave"), czy mieszanie irlandzkich kawałków z lekkimi wpływami country ("Boys of the Old Brigade"), a nawet muzyki meksykańskiej ("Ships Made of Wood").
The Town Pants nie odkrywają może Ameryki, ale są w tym co robią na tyle dobrzy, by płyty "Weight of Words" słuchało się z dużą przyjemnością. Tematy tradycyjne mieszają się tu ze współczesnymi, tworząc miła, folk-rockową mieszanką. Sporym atutem zespołu są dobre wokale, Kanadyjczycy sporo i ładnie śpiewają.

Rafał Chojnacki