Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Travellin` Light "Radio-Song"

Utwory : 1. Radio-Song 2. Deep Inside Your Heart 3. Bonita 4. Radio-Song (Radio-Version)
Wyd. Travellin` Light 2000

Travellin` Light "Radio-Song"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Radio-Song" to singiel prezentujący możliwości zespołu Travellin` Light, formacji, która powstała na gruzach niemieckiego Avalonu. Mimo, że piszę "niemieckiego", to tak naprawdę grupę tą prowadzi Szkot - Alexander "Alec" Marnie, autor większości piosenek i wokalista.
W odróżnieniu od Avalonu Travellin` Light są zorientowani jeszcze bardziej folk-rockowo, mają bowiem zwyczajną perkusję, zamiast kongi.
Na singlu mamy trzy piosenki i radiową wersję tytułowego przeboju. Tak, "Radio-Song" to piosenka napisana po to, by stać się przebojem. Odwołuje się ona do folkowych gwiazd i pokolenia Woodstocku.
W piosenkach Travellin` Light bardzo dużo jest przestrzeni. Słychać to np. w "Deep Inside Your Heart", gdzie z gitarą przeplata się ślicznie grające w tle pianino.
Zaskoczeniem jest natomiast "Bonita". Mimo tak oczywistego tytułu nie byłem przygotowany na meksykańską przytupywankę. Mimo, że to też folk, to jednak aranżacja jest nie najwyższych lotów. Przypomina raczej piosenki wykonywane na weselach, niż konkretne, folkowe granie.
Travellin` Light na swej pierwszej wizytówce nie powalają na kolana, choć nie mają się też czego wstydzić. No może trochę "Bonity".

Rafał Chojnacki