Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Tres Lunas "Moonrise"

Utwory : 1. Summertime/Canyon Moonrise 2. Turkish March 3. Crested Hens 4. Westphalia Bear Waltz 5. Wounded Hussar 6. Forest Flower 7. Funeral March of a Marionette 8. Pizzicato Pearl 9. Domino 10. Ashokan Farewell 11. In My Life 12. Waltz Op. 39 No. 15 13. Danse Macabre 14. Violon Confesseur 15. Serenade 16. Tango 17. Gankino Horo
Wyd. Tres Lunas Productions-BMI 2005

Tres Lunas "Moonrise"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dawno nie spotkałem folku zagranego z takim feelingiem. Jest tu miejsce dla celtyckiego (i nie tylko) folku, muzyki klasycznej i jazzu. Nic więc dziwnego, że album "Moonrise" zaczyna się od skrzypcowo zaaranżowanego motywu z "Summertime".
Dalej mamy sporo klasycznych przebojów, jak choćby "Marsz Turecki", jeden z walców Brahmsa, czy też "Serenade" Schuberta. Wszystko to zaaranżowano tak, że nie kłóci się choćby z folkowym "Ashokan Farewell", czy doskonałym "Gankino Horo".
"Moonrise" to debiutancki album grupy Tres Lunas, którą tworzą trzy kobiety. Usłyszeć możemy gitarę, skrzypce i harfę celtycką, czasem również pianino.
Pomysł na takie granie nie jest może bardzo oryginalny, ale podoba mi się takie wykonanie. Myślę, ze może ono zwrócić uwagę miłośników klasyki na bardziej folkowe granie i odwrotnie - folkowców przekonać do klasyki.

Rafał Chojnacki