Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Two Tall Women "One Of The Woods"

Utwory : 1. Geordie 2. Crazy Man Michael 3. Sorrows Away 4. The River Runs Wild 5. Edmund of the Hill 6. Un Canadien Erranc 7. P Stands For Paddy 8. Blackwater Side 9. Woman Washing By The River 10. The Straicht River

Wyd. Magic Puddle Music 2002

Two Tall Women "One Of The Woods"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Już na starcie kobiecy duet Two Tall Women miał u mnie plusa i to dużego za piosenkę "Crazy Man Michael". Ta piosenka, autorstwa Richarda Thompsona i Dave`a Swarbricka, to nie tylko jeden z najlepszych utworów Fairport Convention, ale również (moim skromnym zdaniem) jedna z najpiękniejszych ballad folkowych wogóle. Jeśli ktoś więc sięgo po niego i robi to z takim wdziękiem jak Two Tall Women, to już zasługuje na uwagę.

W muzyce Two Tall Women słychać nawiązania nie tylko do Fairport Convention, ale też do Steeleye Span i innych, głównie brytyjskich formacji. Oczywiście nie chodzi tu o folk-rockowe brzmienie, bo tu mamy do czynienia z bardziej tradycyjnym graniem (z drobnym wyjątkiem w "Edmund of the Hill" i "Woman Washing By The River"), a raczej o harmonie wokalne i pewne rozwiązania mogące się z tymi zespołami kojarzyć.

Pam i Beth Southwell (matka i córka) obdarzone są dość ciekawymi głosami. Na dodatek grają na kilku instrumentach na tej płycie, takich jak: gitara low whistle, djembe, akordeon, saksofon i penny whistle. Oprócz tego na płycie pojawiło się sporo gości, między innymi Rob Menzies grający na małych dudach szkockich. Ten instrument nie jest zbyt często spotykany, dlatego też warto posłuchać go na tej płycie.

Inne ciekawe rzeczy na płycie, to m.in. piękna kanadyjska piosenka "Un Canadien Errant" śpiewana w dialekcie z okolic Quebecku, oraz autorska piosenka Pam Southwell "The River Runs Wild".

"One Of The Woods" to album pełen fajnego folkowego klimatu. Dużo w tej muzyce pasji i uczucia.

Taclem