Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Tyrolia Band


Tyrolia Band
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jak sama nazwa wskazuje jest zespołem grającym muzykę tyrolską. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe utwory niemieckie, bawarskie, austriackie, szwajcarskie oraz słoweńskie. Oprócz tradycyjnego brzmienia zespół może zaprezentować się także w stylizacji, łącząc "muzykę alpejskiego ludu" z innymi gatunkami muzycznymi.
Tyrolia Band jest pierwszym zespołem w Polsce grającym muzykę określaną w krajach niemiecko-języcznych jako Alpen-Rock, który to w ostatnim czasie staje się tam bardzo popularny, docierając do wielu pokoleń, łącząc je w tym co piękne, znane i trwałe z nowoczesnością i żywiołem młodości. Zespół posiada także własne kompozycje w stylu tyrolskim wzbogacone wirtuozowskimi partiami instrumentalnymi jak i wokalnymi - jodłowanie.
W związku z występami dla różnej publiczności zespół posiada kilka wersji koncertu lub biesiady. Utwory mogą być wykonane w oryginalnych wersjach językowych bądź po polsku.
Koncerty Tyrolii Band charakteryzują się dobrym kontaktem z publicznością, co wynika z połączenia owej muzyki z odrobiną humoru i wciągnięcia słuchacza w aktywne uczestnictwo w zabawie. Wysokie umiejętności muzyków, ich spontaniczność na scenie oraz chęć "dawania z siebie wszystko" powodują, że każdy koncert jest niezapomniany.

Materiał własny zespołu