Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ula Kapała "Live Minstrels"

Utwory : 1. The Newry Highwayman 2. When I Was In My Prime 3. The Two Sisters 4. Wild Mountain Thyme 5. By the Hush 6. Sorry the Day I Was Married 7. Johnny I Hardly Knew Ye 8. Jack-A-Roe 9. Farewell Lovely Nancy 10. Daily Growing 11. I Live Not Where I Love 12. Hangman 13. Lowlands Away
Wyd. Minstrel 2000

Ula Kapała "Live Minstrels"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Live Minstrels" to materiał nagrany przez Ulę Kapałę, wrocławską wokalistkę folkową, przy okazji różnych koncertów. Mimo tego, że grają tu różne składy towarzyszącego Uli zespołu, płytę dobrze scala głos wokalistki.
Na zawartość płyty złożyły się piosenki już częściowo znane, choćby ze wcześniejszej kasety - "Minstrel`s Song". Okazuje się jednak, że głos Uli nieco się zmienił, może po prostu wydoroślał? Teraz bliżej jej do klasycznych brzmień wokalistek takich, jak Sandy Denny, czy nawet Joan Baez. Z resztą ostatnia z tych pań wykonywała niektóre zaprezentowane tu piosenki.
Do najciekawszych utworów, które z resztą do dziś, choć nieco inaczej, Ula wykonuje, zaliczyłbym "The Newry Highwayman", "By the Hush", "Sorry the Day I Was Married", "Johnny I Hardly Knew Ye" i piękną "Lowlands Away".
Płytę tą polecam, bo jeszcze można ją czasem kupić, natomiast wciąż mam nadzieję, że Ula zdecyduje się wydać nowy album.

Rafał Chojnacki