Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Va Fan Fahre "Zet Je Maar"

Utwory : 1. Maski 2. Tcha's mood 3. Kajele Tikika Nakarame 4. Zet je maar 5. Ekkergem 6. Flikkendag 7. Traditionale 8. La Matiere Obscure 9. Desert Horns 10. Ethiopian Gipsy 11. MC Rijkuurde 12. Karma Cocek 13. Te Quiero También
Wyd. Zephyrus 2007

Va Fan Fahre  "Zet Je Maar"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kapele, w których o brzmieniu decydują instrumenty dęte blaszane zwykle kojarzyłem dotąd z południem Europy. Tymczasem Va Fan Fahre pochodzą z Belgii.
O samej kapeli usłyszałem już kilka lat temu, głośno o nich było w folkowej prasie muzycznej, a debiutancki album "Romski Robbery" zaistniał z powodzeniem na liście World Music Charts Europe w 2005 roku. Jednak dopiero teraz wpadały mi w ręce ich nagrania. I to od razu w formie nowej płyty.
"Zet Je Maar" to muzyka mocno inspirowana bałkańskimi brzmieniami, jednak pojawia się w niej znacznie więcej elementów. Nic dziwnego, Va Fan Fahre to konglomerat kulturowy, w skład którego wchodzą muzycy wywodzący się z rozmaitych tradycji muzycznych.
Oprócz utworów autorskich trafiła tu tradycyjna melodia "Kajele Tikika Nakarame". Muzycy jednak tak fachowo zaaranżowali tą kompozycję, że doskonale pasuje do multikulturowej płyty.

Taclem