Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Various Artists "Songs from Ireland"

Utwory : 1. Island - Dolores Keane 2. Medicine Man - Mick Hanly 3. Feel It in My Bones - Dolores Keane 4. Words and the Bottle - Mick Hanly 5. Walking on the Moon - Barrowside 6. Letter - Barrowside 7. Sister and Brother - Dolores Keane 8. Naughty But Nice - Peter O`Malley 9. Hunter`s Purse - Nollaig Casey, Arty McGlynn 10. Couple of Kids - Johnny Duhan 11. Tailltu`s Lament - Jim Fitzpatrick 12. Believing - Kieran Halpin 13. Caledonia - Dolores Keane
Wyd. ARC Music

Various Artists "Songs from Ireland"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Możnaby się czepiać, że nie wszystkie zamieszczone tu piosenki są "from Ireland", ale mimo że znam ta płytę od lat, to wciąż pozostaje ona jedną z najoryginalniejszych składanek z muzyką irlandzką. Dlatego też nie ma sensu odstraszać Was od niej - wręcz przeciwnie od razu zaznaczam, że warto się nią zainteresować.
Wydana przed laty w Polsce wersja kasetowa miała inną okładkę, tu jadnak załączam oryginalną, aktualnie dostępną.
Ważny w tej płycie jest podtytuł - "Best of Irish Songwriters". Właśnie on świadczy o oryginalności składanki. Mamy tu bowiem do czynienia z wyborem spośród współczesnych utworów, wykonywanych przez mniej lub bardziej znanych irlandzkich wykonawców. Na pewno największą gwiazdą jest tu Dolores Keane, znana choćby z grupy De Dannan. Jej wykonania takich pieśni jak "Feel It in My Bones" czy "Caledonia", to ozdoba tej płyty. Ostatnia z tych piosenek jest co prawda napisana przez Szkota, Dougiego MacLeana, jednak nie umniejsza to geniuszu wykonania.
Spośród zespołowych wykonawców wyróżnia się grupa Barrowside z ich wykonaniem "Walking on the Moon". Wśród piosenek śpiewanych przez ich autorów chciałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na "Words and the Bottle" Micka Hanly`ego i "Believing" Kierana Halpina. To jedne z najpiekniejszych folkowych ballad jakie słyszałem.
Mimo że składanka pamięta połowę lat 90-tych, to jednak nie zestarzała się ani trochę.

Taclem