Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Various Artists "The Folk Box"

Utwory :

Various Artists "The Folk Box"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"The Folk Box" to trzy płyty wypełnione po brzegi klasyką irlanskiego i brytyjskiego folku. Mamy tu wykonawców którzy zaistnieli w latach 60-tych i 70-tych, a do dziś stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń muzyków folkowych.

Wśród reprezentantów muzyki irlandzkiej nie nie ma chyba bardziej znanego zespołu, niż The Dubliners. Wspierają ich tu swoimi nagraniami zespoły takie, jak Ian Campbell Folk Group, The Humblebums i Gerry Rafferty. Brytyjskią muzykę przedstawiają z kolei : The Spinners, Pentangle, Ralph McTell, Sallyangie (Mike & Sally Oldfield), John Renbourn, czy też duet Dave Swarbrick i Martin Carthy. Oczywiście jest tu też wielu innych.

Wśród przebojów folkowych znalazlo się miejsce dla takich piosenek, jak "Dirty Old Town", "Rocky Road To Dublin", "Finnegans Wake", "Maggie May", "The Wild Rover", "The Hermit", "Scarborough Fair", czy "Streets Of London". Wiele innych utworów być może uda się ocalić dzięki tej płycie.

Warto posłuchać, choćby po to żeby poznać oryginalne wykonania niektórych folkowych przebojów. No i zobaczyć jak to się kiedyś grało.

Taclem