Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Vendettas "Demos"

Utwory : 1 Better Than Anything 2 River Song 3 You Bring Me Round 4 Louise
Wyd. The Vendettas

Vendettas "Demos"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kiedy po nagraniu bardzo dobrej płyty "Pogue Mahone" zespół The Pogues poszedł w rozsypkę muzycy tej grupy zajęli się swoimi sprawami, niektórzy zaczęli pojawiać się gościnnie w różnych projektach lub nagrywać solo (jak James McNally) inni reaktywowali stare kapele (jak Phil Chevron). Jednak Spider Stacy, który w Pogues zastępował przy mikrofonie Shane`a Mac Gowana, postanowił (podobnie jak Jamie Clarke), że założy nowy band, a nawet dwa. Jedne z nich, to Wisemen, drugi zaś to The Vendettas.
Zespół The Vendettas nigdy nie wydał prawdziwej płyty, choć na Folkowej znajdziecie wkrótce recenzje ich kolejnych wydawnictw (bootlegów), warto jednak o tej grupie wspomnieć.
Płytka zatytułowana "Demos", to robocze wersje czterech utworów z których trzy napisał Spider, a "You Bring Me Round" to kompozycja całej kapeli. Mimo że to demówka, to słychać, że The Vendettas brzmią ciężej niż The Pogues, wiąkszą rolę odrywa tam gitara, a akordeon i whistle mają tylko nadawać klimatu.
"Better Than Anything" to utwór kojarzący się trochę z The Cure, "River Song" zaś mogłoby być kolejnym utworem The Pogues (gdyby zdecydowali się na więcej gitar). Widać, że Spider ma swój styl pisania piosenek, śpiewa też dość charakterystycznie. Wspomniany już "You Bring Me Round", to najbardziej skomplikowany utwór, ballada mogąca się kojarzyć z niezbyt udaną płytą "Waiting for Herb" macierzystej kapeli Spidera.
Płytkę zamyka chałaśliwy punk rockowy "Louise".
Nie jest to może mistrzostwa świata, ale skoro nie wiemy czy Poguesi kiedykolwiek coś nowego jeszcze razem nagrają, to takie wydawnictwa nabierają smaku.

Taclem