Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Vicki Swan & Jonny Dyer "Scatter Pipes"

Utwory : 1. The Traditional set 2. The Willows 3. The Hare`s Lament 4. Scatter Pipes 5. Hector the Hero 6. Hemligheten 7. The Trooper and the Maid 8. Cartmel Fell 9. The Bandit Set 10. The Blue Man 11. Seven Little Gypsies
Wyd. 2005

Vicki Swan & Jonny Dyer "Scatter Pipes"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Korzenie tego duetu tkwią w grupach takich, jak Muckle Flugga, czy Serious Kitchen. Vicki Swan jest znaną dzudziarką, używającą szkockich small pipes, gra też na flecie. Z kolei Jonny Dyer to gitarzysta, który czasem grywa też na irlandzkim low whistle.
Jego gitara świetnie podkłada akordy pod solową grę lub śpiew. Słychać to we wszystkich utworach, ale najbardziej podobała mi się jego gra w takich, jak "The Trooper and the Maid", "Seven Little Gypsies" czy "Scatter Pipes". Dudy Vicki, to również pierwsza liga.
Jonny okazał się również bardzo ciekawym wokalistą. Odpowiada on też w większości za aranżacje, jest więc ważnym twórcą sukcesu grupy. Czemu piszę o sukcesie? "Scatter Pipes", to świetny materiał i wierzę, że uda im się tą płytą sporo namieszać w folkowym światku.
Dzięki uprzejmości Vicki nasz portal otrzymał ten materiał przed oficjalną premierą.

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Vicki Swan & Jonny Dyer - "Thumb Twiddling"