Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Vicki Swan & Jonny Dyer "SlipTease"

Utwory : 1. Spencer the Rover 2. The Sliptease Set 3. Lavender's Blue 4. The Cribbage Set 5. The Two Magicians 6. The Podcast Set 7. Sweet Lovely Joan 8. Logan Rock 9. Sweet Polly Oliver 10. Tystnaden 11. Young Hunting
Wyd. WildGoose Records 2007

Vicki Swan & Jonny Dyer "SlipTease"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Vicki i Jonny tworzą jeden z najciekawszych duetów występujących obecnie na angielskiej scenie folkowe. W ich muzyce wiele się dzieje i choć w grupie występują dwie osoby, to możemy posłuchać wielu instrumentów w ciekawych konfiguracjach - od tradycyjnych, takich jak gitara i flet, poprzez bardziej skomplikowane, np. z dudami na których gra Viki, po rzadko spotykane, jak w przypadku duetu akordeon i nyckelharpa.
Album "SlipTease" przynosi nam jedenaście kompozycji utrzymanych w tradycyjnym duchu. Znalazły się tu świetne piosenki, takie jak "Spencer the Rover", "Lavender's Blue", "The Two Magicians", "Sweet Lovely Joan", "Sweet Polly Oliver" i "Young Hunting". Generalnie na płycie obowiązuje zasada przeplatania piosenek tańcami i utworami instrumentalnymi. Te również są na wysokim poziomie, zwłaszcza tam gdzie mamy do czynienia z autorskimi utworami Vicki lub Jonny'ego.

Taclem