Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Vicki Swan & Jonny Dyer "Thumb Twiddling"

Utwory : 1. Frustration 2. Anthemic Bells 3. Geordie Lad 4. Pressed for Time 5. Jesters Waltz 6. Catch a Cat 7. Metamorphosis 8. Stable Door 9. Pushbike 10 Aussie Piper
Wyd. Wetfootmusic 2002

Vicki Swan & Jonny Dyer "Thumb Twiddling"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Vicky gra na szkockich smallpipes i na flecie, zaś Jonny to gitarzysta, czasem grający też na low whistle. Oboje grali wcześniej w formacji Serious Kitchen. Płyta "Thumb Twiddling", to przede wszystkim popiś świetnej gry Vicky. Charakterystyczne brzmienie małych szkockich dud i melodie płynące z serca Górzystej Krainy, to sedno tego albumu.
Kiedy już mogłoby się wydawać, że dość ostry dźwięk tego instrumentu może nas zmęczyć, otrzymujemy łagodne brzmienia fletu, tak kojąco działają utwory "Geordie Lad", "Catch a Cat" i "Stable Door". Najwyraźniej muzycy przewidzieli, że może ich płyty słuchać ktoś nie przyzwyczajony do ciągłego dźwięku dud i po prostu dają mu trochę odpocząć.
Umiejętności muzyków robią spore wrażenie, więc jeśli ktoś tęskni za surowym, celtyckim graniem, niech czym prędzej poszuka wspólnej płyty Vicky Swan i Jonny Dyer. Znajdzie tu na pewno wszystko to, co ciekawe w tradycyjnej muzyce celtyckiej. Niektóre momenty, jak choćby wspomniane już utwory, które prowadzi flet mogą nieco kojarzyć się z nowszym graniem akustycznym w stylu grupy Flook.
Wśród wielu płyt czasem za bardzo udziwnionych ta jest swoistym powiewem tradycji.

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Vicki Swan & Jonny Dyer - "Scatter Pipes"