Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Viernyj Med "Demo"

Utwory : 1. Ne vietrom vietrenym 2. Ride on 3. V Puty 4. Taniec Salamandry 5. Kaku nasich u vorot

Viernyj Med "Demo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Viernyj Med to młoda rosyjska kapela o zacięciu lekko folk-rockowym. Pięć zaprezentowanych tu utworów daje nam pewne odniesienia do tego, co ich inspiruje. Wiemy, że lubią muzykę irlandzką, ale nie stronią od rodzimego języka i brzmień.
Zaczynają od piosenki powstałej w 1916 roku, jest to więc pewnie coś w rodzaju folkowego standardu w Rosji. Ładnie zaśpiewany i zagrany utwór wpada w ucho, mimo, że nagrania nie są najlepszej jakości. Druga, instrumentalna część utworu pokazuje nam, że zespół stara się zabrzmieć ciekawie.
Drugi utwór, to z kolei klasyk irlandzki - "Ride On" - spopularyzowany kiedyś przez Christy Moore`a. Tu brzmienie jest jeszcze gorsze - nie ono powinno być jednak oceniane w przypadku dema. W przypadku gdyby normalnie to nagrano - mogłoby być nieźle.
"W Puty", to zmiana klimatu. Perkusja chodząca w "Ride On" spokojnie, tu nieco nabiera mocy, gitara zostaje przesterowana, a skrzypce brzmią niemal kąśliwie. Dobry kawałek - podobnie jak poprzedni, tak i ten wymagałby normalnego nagrania.
Nieco inne inspiracje przynosi nam "Taniec Salamandry" - możliwe, że przez wzgląd na tytuł kojarzy sięod razu z klimatami wschodnimi, z Arabią, czy nawet Persją.
Ostatni utwór to przykład śpiewu gardłowego. Ta stara, ludowa pieśń odstaje mocno od reszty repertuaru. Sprawia to jednak, że muzyka zespołu staje się bardziej różnorodna.

Taclem