Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Village Kollektiv "Motion Rootz Experimental 2006"

Utwory : 1. Powziwaj ziatrecku 2. Wyrzundzaj sie 3. Hardhoro 4. Wysoki ganecek 5. Niwa 6. Pulsy 7. Z tysiunca 8. Pusto 9. Wynoś sia 10. Dobry
Wyd. Open Sources 2006

Village Kollektiv "Motion Rootz Experimental 2006"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Już sama nazwa Village Kollektiv kojarzy nam się ze świetną Kapelą Ze Wsi Warszawa. W tym projekcie możemy usłyszeć niektórych muzyków tej formacji, wspieranych przez przyjaciół. Wnikliwi obserwatorzy zapewne zauważą że część z tych osób grywała już razem w innych projektach, choćby takich jak nieodżałowana Stara Lipa.
Village Kollektiv to pomysł na muzykę świata w XXI-wiecznym stylu. Owszem, elektronika i ludowe śpiewy już od dawna chodzą w parze, ale propozycja VK to coś więcej. O ile bowiem otwierający płytę utwór "Powziwaj ziatrecku" kojarzyć się jeszcze może nieco siermiężną propozycją Grzegorza Ciechowskiego (mowa tu o etniczno-elektronicznym albumie "Oj Da Dana", sygnowanym przez Grzegorza z Ciechowa), o tyle już od "Wyrzundzaj się" rozpoczynamy jazdę po zupełnie innych torach.
Obecnie Village Kollktiv działa dość prężnie, czego efektem jest pojawienie się jednego utworu na kompilacyjnym albumie inspirowanym popularną grą "Wiedźmin". Mam nadzieję że nagrany na potrzeby tamtej płyty "Sapphire Waters" okaże się zwiastunem nowej płyty.

Taclem