Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Volk Folk Ensemble


Volk Folk Ensemble
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To trzyosobowy rodzinny zespół w skład którego wchodzą Romeo Volk – kontrabasista I śpiewak), jego córka Nina Volk (grająca na akordeonie diatonicznym, cymbałach, śpiewająca) oraz jego syn – śpiewak i skrzypek. Z jednej strony, grupa reprezentuje nurt kontynuatorów ludowego zespołowego muzykowania regionu Primorsko, z drugiej zaś strony stanowi interesujący przykład całkiem współczesnego wykonawstwa związanego ze słoweńskim nurtem rekonstrukcji muzyki tradycyjnej. Romeo, lider zespołu jest jego duszą. Volk oznacza Wilka. Jest on nauczycielem wiedzy technicznej i sztuk plastycznych w szkole podstawowej w rodzinnej miejscowości Ilirska Bistrica. Jest również malarzem i ilustratorem. Edukację muzyczną rozpoczął w domu, u swojego ojca, który był znakomitym śpiewakiem, obdarzonym głosem tenorowym i występował w zespole ludowym.
Nina Volk ma 22 lata i obecnie studiuje w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Ljubljanie. Jednakże największą jej pasją jest wykonawstwo muzyki tradycyjnej i folkowej. Syn Gregor, jeszcze młodszy, jest uczniem i ma znakomite wyczucie muzyki ludowej.
Zespół koncertuje w całej Słowenii. Podczas koncertów nie ogranicza się tylko do wymienionych instrumentów, ale także potrafi grać m.in. na tamburicach. Wszyscy ą prawdziwie rozkochani w rodzimej muzyce tradycyjnej. Obecnie Radio Słoweńskie wspomaga produkcję pierwszej płyty grupy.

Skład zespołu:
Nina Volk – akordeon diatoniczny, cymbały, śpiew
Romeo Volk – kontrabas, śpiew
Gregor Volk – skrzypce, śpiew