Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Wędrowny Kopacz Torfu "Od Skibbereen do Donegal"

Utwory : 1. Maid behind the Bar/Merry Blacksmith/Beer in the Glass 2. Barn Hornpipe to California/Humorous of California 3. Trip To Durrow 4. Childgrove 5. Cacher Jig/Paddy O`Brien`s/Killoughery Jig 6. The King of the Ferries 7. Maid in the Cherry Tree/The Wind Gap/The Tempest 8. Eibhi Gheal Chuiuin Ni Chearbhaill 9. Dingle Regatta/Denis Murphy`s Slide/O`Keefe`s Slide 10. Harvest Home/The Boys of Blue Hill

Wędrowny Kopacz Torfu "Od Skibbereen do Donegal"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dziś to już wspomnienie, ale kilka lat temu, kiedy kaseta ta się ukazała, była to nie lada ciekawostka. Wszystkim tym, którzy kojarzyli rodzimą scenę celtycką z grupami Open Folk i Carrantuohill, oraz szybko rozwijającymi się Shannonami, wydawnictwo Folk Time zaprezentowało nagle coś nowego.
Wędrowny Kopacz Torfu to krakowska kapela, która w piękny sposób różniła się od pozostałych przedstawionych grup. Przede wszystkim grali w sposób zbliżony do tradycyjnego, ale nie sucho i statycznie. Mimo że w tych nagraniach czuć trochę braków, to wciąż potrafią one wciągnąć. Być może stało się tak za sprawą Patricka Crowleya, Irlandczyka, który zainspirował młodych muzyków do grania. Nie brzmią co prawda jak rasowa irlandzka kapela, ale jak na zespół grający w ówczesnych polskich realiach (przy znikomym dostępie do źródeł) wciąż brzmią stylowo.
We wkładce do kasety grupa przyznaje się do inspiracji zespołami takimi, jak The Chieftains, czy Clannad. Ja dorzuciłbym może jeszcze Planxty. Ciekaw jestem, czy nie okazałoby się, że mam rację.
Wędrowny Kopacz Torfu oczywiście już od dawna nie istnieje. Trochę szkoda, bo bardzo jestem ciekaw co, a przede wszystkim JAK by dzisiaj grali.

Taclem