Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Waterboys "Windmill Lane Sessions 1987-1988"

Utwory : 1. Stranger to Me 2. Girl From the North Country 3. Wayward Wind 4. I'll Be Your Baby Tonight 5. I'm So Lonesome I Could Cry 6. Drunken Head Blues 7. Death Is Not the End 8. Blowin' in the Wind 9. Sweet Thing 10. Meet Me at the Station 11. Saints & Angels 12. Long Long Way From Home 13. Except You
14. Forever Young 15. The Passenger 16. Isis 17. My Mafia
Wyd. 1993

Waterboys "Windmill Lane Sessions 1987-1988"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album "Windmill Lane Sessions 1987-1988" pokazuje nam dlaczego warto rejestrować koncerty. Szkoda tylko, że takie nagrania ukazują się zwykle wyłącznie jako bootlegi. Na szczęście ten nagrany jest całkiem nieźle.
Album zawiera między innymi piosenki, które nie zmieściły się na płytę "Fishermans Blues", nie znalazły się też na "Too Close to Heaven", który to album jest uznany za zbiór odrzutów i alternatywnych wersji z "Fisherman's...". Czy są to to jednak słabe piosenki? Nic z tych rzeczy, co prawda nie wszystkie są dopracowane, ale nic w tym dziwnego, w końcu nie trafiły do finalnego dopieszczenia w wersjach na płytę.
Oprócz tych niepublikowanych piosenek sporo tu coverów. Pojawia się Dylan (rewelacyjne "Girl from the North Country" i "Death is not the End"), a nawet Iggy Pop ("The Passenger") i UB40 ("I'll Be Your Baby Tonight"). Pod względem ciekawostek jest to więc rarytas dla każdego fana Waterboysów. Szkoda tylko, że sporo utworów brzmi bardzo jednolicie, ciążąc zdecydowanie bardziej w kierunku knajpianego country, niż ostrego folk-rocka, do którego przyzwyczaiła nas grupa Mike'a Scotta.

Taclem